Apie mus

Istorija

1993 METAIS ĮSTEIGTA BENDROVĖ ŠIANDIEN YRA VIENA DIDŽIAUSIŲ LIETUVOS KELIŲ TIESIMO ĮMONIŲ.

UAB „Fegda” veiklos ištakos siekia 1993 m., kai buvo įsteigta viena pirmųjų privačių kelių statybos įmonių Lietuvoje. Ypatingas bendrovės bruožas – ji buvo sukurta naujai, o ne perimant privatizuojamų kelių statybos trestų techninę bazę ir rinką. Toks kelias naujai įsteigtai įmonei buvo nelengvas, tačiau tai lėmė jos lankstumą, spartesnį naujos technikos ir technologijų įsisavinimą, aukštą darbo kokybę ir modernesnį valdymą. Nors bendrovės kapitalas šiuo metu yra 100 proc. lietuviškas, pastarąjį dešimtmetį UAB „Fegda” bendradarbiavo su tokiomis žinomomis skandinavų kelių tiesimo bendrovėmis kaip „Superfos Construction AS” ir „NCC Roads AS”.

Svarbiausi įvykiai:
1993 m. liepos 2 d. įsteigta UAB "Fegda".
1998 m. rudenį bendrovės gamybinėje bazėje Vilniuje pradėjo veikti moderni įmonės AMMANN asfalto gamybos linija.
Nuo 2001 m. bendrovei suteiktas ISO 9001 kokybės vadybos sertifikatas.
Nuo 2005 m. bendrovėje įdiegta aplinkosaugos vadybos sistema pagal tarptautinį ISO 14001 sertifikatą.
2006 m. pradėjo veikti antroji įmonės AMMANN asfalto linija „GLOBAL 160”.
2009 m. bendrovėje įdiegta darbuotojų saugos ir sveikatos vadybos sistema, kuri atitinka LST 1977:2008 (BS OHSAS 18001:2007) reikalavimus.
2013 m. birželio 14 d. buvo pasirašyta jau beveik 50 metų rinkoje patirtį turinčios Vilniaus tiltų statybos įmonės UAB „Tilsta” akcijų pirkimo sutartis
2017 m.
įsigyta projektavimo įmonė UAB "SRP Projektas"

  

Kokybės politika ir sertifikatai

BENDROVĖJE ĮDIEGTA VADYBOS SISTEMA, ATITINKANTI VADYBOS STANDARTUS:

ISO 9001:2015 ISO 14001:2015          ISO 45001:2018

 

Nuo pat įsteigimo bendrovė orientuojasi tik į kokybiškų paslaugų teikimą. UAB „Fegda” atlieka pačius sudėtingiausius kelių ir gatvių tiesimo, inžinerinių tinklų įrengimo darbus, apie tai liudija bendrovėje jau ne vieneri metai įdiegta kokybės vadybos sistema, atitinkanti ISO 9001:2015 standartą, kuris užtikrina efektyvų kokybės tobulinimo procesą.

Konkurencinį bendrovės pranašumą lemia nuolatinės investicijos į modernias technologijas ir šiuolaikinę techniką bei mechanizmus. Veikdama kaip generalinis, pagrindinis rangovas, UAB „Fegda” kontroliuoja gamybos procesus visuose statybos etapuose ir užtikrina, kad visi darbai būtų atlikti laiku, jų kokybę ir nenutrūkstamą darbų eigą.

UAB „Fegda” nuolat gerina aplinkosaugos vadybos sistemą, dirba su aplinkos taršą mažinančiomis kelių tiesimo proceso technologijomis ir medžiagomis. Tai patvirtina bendrovėje įdiegta aplinkosaugos vadybos sistema ISO 14001:2015. Bendrovėje įdiegta darbuotojų saugos ir sveikatos vadybos sistema, kuri atitinka ISO45001:2018 reikalavimus.

Visi darbai, neatsižvelgiant į jų apimtį ir atlikimo laiką, pradedant projektavimu ir sąmatų sudarymu, baigiant garantine priežiūra, atliekami laikantis UAB „Fegda” vidaus kokybės vadybos taisyklių, užtikrinančių aukštą atliekamų darbų kokybę.

Bendrovė savo veikloje vadovaujasi tvarumo ir personalo politika (žr. PDF Personalo politikaTvarumo politika)

Kauno filialas

UAB „Fegda” Kauno filialo veikla daugiausia yra orientuota į Kauno rajono kelių ir gatvių tiesimo, rekonstravimo bei aplinkos tvarkymo darbų rinką, esant poreikiui darbai atliekami ir kitose Lietuvos vietovėse. Kauno filiale šiuo metu dirba penkios kelių statybos brigados, kurios atlieka kelių tiesybos, asfalto ir betoninių plytelių dangos bei inžinerinių tinklų įrengimo ir remonto bei aplinkos tvarkymo darbus.

Darbams, kuriuos atlieka Kauno filialo darbuotojai, vadovauja patyrę ir kvalifikuoti kelių statybos inžinieriai. Darbai atliekami, laikantis bendrovės vidaus kokybės kontrolės reikalavimų ir procedūrų. Naudojamas aukštos kokybės asfaltas, pagamintas bendrovės gamykloje.